45 Rocznica Święceń Ks. Proboszcza Stanisława Szafrańca

Ksiądz Kanonik Stanisław Szafraniec – Proboszcz naszej Parafii

Pochodzi z Parafii Św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Szczepanowie. W tej Parafii był Ochrzczony i przyjął Pierwszą Komunię Świętą. Rodzinna Parafia należy do Diecezji Tarnowskiej.

W trakcie nauki w szkole aktywnie uczestniczył w budowaniu nowego kościoła w rodzinnej miejscowości  Bucze. Prawdopodobnie już wówczas wiedział jakie będzie Jego powołanie.

Pa maturze wstępuje do Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Częstochowskiej w Krakowie.

W dniu 20 czerwca 1965 roku przyjmuje Święcenia Kapłańskie. Od tego czasu związany z Diecezją Częstochowską najpierw jako wikariusz w Koziegłówkach ( była to Jego pierwsza parafia), a od czerwca 1989 roku jako Proboszcz związany z naszą Parafią.

Parafianie w osobie Księdza Stanisława odnaleźli wspaniałego duszpasterza  oraz zaradnego gospodarza. Od 21 lat służy parafianom w szafowaniu sakramentów. Każdy z nas codziennie widzi wspaniały kościół, który staraniem Księdza Proboszcza został wyremontowany i odzyskał pierwotną świetność. Po przybyciu do Parafii Ks. Stanisław zabrał się do porządkowania. Najpierw dokonano naprawy i izolacji fundamentów, potem otynkowano od zewnątrz kościół. Kolejnym krokiem było przygotowanie się do wykonania nowej konstrukcji i pokrycia blachom miedzianą dachu. Wykonano nowe sklepienie w kościele. Pomalowano wnętrze świątyni. Uporządkowano najbliższe otoczenie kościoła. Naprawiono ogrodzenie, zbudowano nowe toalety oraz dzwonnicę. Ostatnim przed wielkim Jubileuszem 400 – lecia Parafii wielkim dziełem ks. Proboszcza było zamontowanie na wieżach kościelnych zegarów i kurantów.  W koło kościoła wybudowano nowy chodnik. Z dużą determinacją przystąpił do budowy kaplicy przedpogrzebowej przy kościele. Dużym nakładem środków wyremontowano organy. Zdaniem specjalistów mamy  obok częstochowskiej katedry najlepsze organy w okolicy.  Tu należy podkreślić, że z równie dużym zaangażowaniem remontował plebanie. Pod koniec jak 90 –tych XX wieku podjęto wielkiego dzieła budowy nowej plebanii. Staraniem Ks. Proboszcza nowej świetności doczekał się również Cmentarz. Wyremontowano ogrodzenie, wybudowano nowe alejki oraz ołtarz do sprawowania Mszy Św.

Dba również o parafian którzy umieszczają w odległych miejscowościach. Staraniem ks. Stanisława ukończono budowę Kaplicy w Osinach oraz w Hucie Starej A.

Wdzięczni Parafianie przy każdej sposobności okazują swoją wdzięczność ks. Stanisławowi za trud pracy duszpasterskiej. Pamiętają o imieninach, rocznicy święceń a przede wszystkim o Wielkim Czwartku – dniu ustanowienia przez Jezusa Chrystusa Sakramentów Kapłaństwa i Eucharystii.

Zapraszamy do Galerii, gdzie znajdziesz zdjęcia z tego Jubileuszu

Czcigodny Jubilacie

Niech obfitość łask nieustannie się pomnaża przez Chrystusowe „stokroć więcej” i owocuje w ludzkich sercach umacnianiem wiary i głębszym umiłowaniem Boga w Naszej parafii

Wdzięczni Parafianie