10 Rocznica Święceń ks. Grzegorza Szumery

Ks. Grzegorz Szumera – urodził się 6 lipca 1970 roku. Ochrzczony został w kościele parafialnym pw. Św Jana Chrzciela w Poczesnej. W latach 1977-85 uczęszczał do Szkoły Podstawowej w Poczesnej.  Następnie naukę kontynuował w Liceum Ogólnokształcącym im. Romualda Traugutta w Częstochowie.

W tym czasie aktywnie uczestniczył w życiu rodzinnej parafii. Od II klasy szkoły podstawowej podejmował służbę przy ołtarzu  jako ministrant, a następnie jako lektor. Zaangażował  się również w pracę Ruchu Światło-Życie (Oaza) przy parafii. Uczestniczył w jako uczestnik, później również jako animator i moderator w rekolekcjach wakacyjnych ruchu.

Po otrzymaniu świadectwa maturalnego podjął studia na Uniwersytecie Warszawskim na Wydziale Matematyki. W 1994 roku po obronie pracy magisterskiej wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Częstochowskiej.

10 czerwca 2000 roku przyjmuje święcenia kapłańskie  z rąk ks. abp Stanisława Nowaka. W latach 2000 – 2002 pracował w parafii Św. Zygmunta Częstochowie jako wikariusz. Od 2002 roku student filozofii na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Obecnie na studiach doktoranckich z filozofii w specjalności metafizyka.

Zaangażowany w działalność Ruchu Światło-Życie. Podejmuje się pracy duszpasterskiej w ramach głoszenia rekolekcji dla dorosłych, dzieci i młodzieży w okresie wielkopostnym oraz dla młodzieży i studentów w czasie wakacji.

Zapraszamy do Galerii, gdzie znajdziesz zdjęcia z tej uroczystości